Koolilaste nägemisprobleemid süvenevad

Koolilaste nägemisprobleemid süvenevad

Sihtasutuse Tallinna Koolitervishoid mullused terviseuuringud näitavad õpilaste nägemise halvenemist.

Mullu vaadati sihtasutuses töötavate kooliõdede poolt läbi 14 997 Tallinna õpilast, mis moodustas 34,18% kogu õpilaste arvust. Neist oli terviseprobleemideta üksnes 44,8%. 

Võrreldes eelmise aastaga on rühihäiretega laste osakaal jäänud endiseks, kokku 2319 juhtumit (15.46%), kasvanud pole ka üle- ja alakaalu probleemiga kooliõpilaste arv, pisut on langenud kõrgenenud vererõhuga õpilaste osakaal. Terviseprobleemiga õpilaste pöördumiste arv kooliõdede poole oli mullu 44 070, 2012. aastal oli pöördumisi 40 397. 

Sagedamateks pöördumise  põhjusteks oli endiselt pea- ja kõhuvalud, väsimus, raskused uinumisel  või väiksemad ja suuremad traumad. Mullu tuvastati läbivaadatud lastest nägemisteravuse langus 3267 ehk 21,78% õpilastest, korrigeerimata nägemisteravuse langusega laste osakaal oli 17,22%.

„Laste nägemisteravuse langus  on probleemiks olnud aastaid ja kahjuks probleem aina süveneb,“ märkis SA Tallinna Koolitervishoid nõukogu juht abilinnapea Merike Martinson. „Selles olukorras langeb vastutus eeskätt kodule ja lastevanemate hoiakutele, sest nendest sõltub, kui palju võimaldatakse lastel istuda arvuti ees või kasutada mängukonsoole.“

„2013. aasta positiivseks näitajaks on koolis toimunud raskete õnnetusjuhtumite ja vigastuste   mõningane vähenemine, koolides on kasutusele võetud traumakaart, mis võimaldab õnnetusjuhtumite ja vigastuste kohta pidada statistikat ja seejärel juhtumeid analüüsida,“ märkis SA Tallinna Koolitervishoid juht Kädi Lepp. „Seda võib lugeda kooliõdede poolt direktsioonile või tervisenõukogule  tehtud ettepanekute tulemuseks, nii tehti kooliõdede poolt vigastuste ennetamiseks  kokku 139  ja koolikeskkonna    parendamise osas 210 ettepanekut.“

2013. aastal töötas Tallinna koolides 74 õde, aasta alguses kuus arsti ja alates septembrist kaks arsti-pediaatrit, kelle peamiseks ülesandeks oli kooliõdede nõustamine. Sihtasutus teenindab kokku 89 Tallinna kooli.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

1 kommentaari

Maia
27.03.14 19:35
„Selles olukorras langeb vastutus eeskätt kodule ja lastevanemate hoiakutele, sest nendest sõltub, kui palju võimaldatakse lastel istuda arvuti ees või kasutada mängukonsoole.“

Kuidas siis arstid erinevalt räägivad?Minu laps kannab miinus prille ja arst ütles et see geeniga kaasa saadud.Lapse isa ka miinus prillidega.Oli ka juttu arstiga televiisorist ja arvutist.Öeldi et see nõukaaegne arvamus.Nüüd ikkagi kindlaks tehtud et miinus saadakse geenidega kaasa.
Sellest jutust jääb siiski arusaamine et lapsel silmad haiged minu süü läbi,kuna olen lapsel lubanud arvutis olla ja telerit vaadata.
Ei saagi siis aru,kuidas 1 arst räägib ühte ja teine teist juttu.
-582
   
+559

Lisa kommentaar

Saada