Mis on taastusravi?

Mis on taastusravi?

Taastusravi on töövõimet ja toimetulekut taastav ravi kas aktiivselt või toetavalt.

Aktiivne taastusravi võib teatud terviseprobleemide korral olla aktiivraviks või konkreetse haiguse aktiivravi toetavaks järelraviks, mille jooksul osutatakse kindlaksmääratud aja jooksul aktiivset taastusraviteenust (liikumisharjutused, ravivõimlemine, venitused, massaaž jms), vahendab Naistemaailm Tervis Plussi. Seda ravimeetodit rakendatakse statsionaarsetes aktiivraviosakondades ägedaloomuliste haiguste või trauma korral või pärast operatsiooni.

Intensiivset taastusravi osutatakse haiglas neile, kel on pärast operatsiooni selja- või peaajukahjustusega kaasnev mõõdukas või raske funktsioonihäire, ägeda haiguse, trauma või operatsiooni järgse perifeerse halvatusega kaasnev mõõdukas või tugev liikumishäire, vaagna hulgimurdude ja ebastabiilsete lülisambamurdudega kaasnev mõõdukas või tugev liikumishäire, ägeda südamelihase infarkti järgne mõõdukas või raske funktsioonihäire.

Intensiivse statsionaarse taastusravi eest tasub haigekassa.

Toetav taastusravi on mõeldud eelkõige krooniliselt häirunud funktsioonide taastamiseks, säilitamiseks või puudega kohanemiseks, aidates patsiendil ennistada oma teovõime kas endisele tasemele või tagada endaga toimetulek mõningate piirangutega. Taastusravi eesmärk on võimaldada inimesel iseseisvalt oma eluga hakkama saada.

Toetavat taastusravi rakendatakse peamiselt ambulatoorselt taastusravikeskustes, tervisekeskustes ja sanatooriumides või ka koduse ravina krooniliste haiguste korral. Meditsiinilise näidustusega toetavate taastusraviprotseduuride eest tasub haigekassa.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada