Nägemishäired 06.09.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Olen mures oma 74 aastaseks saava ema pärast. Ida-Virumaal on tal diagnoositud silmakae ja ka kahel korral opile suunatud. Esimesel korral selgus, et unustati teda lihtsalt järjekorda kirja panna ja aasta hiljem pandi küll järjekorda, kuid enne opile minekut pidi ta uuesti tohtrit külastama, siis selgus, et tohtrile aega ei saagi ja nii ta jättis jälle minemata. Nägemine on muutunud muidugi järjest kehvemaks ja vaja oleks siiski midagi ette võtta. Kohalike arstide juurde ta enam minna ei taha, seega tuleb abi otsida kaugemalt. Momendil selline küsimus. Juuli keskel paigaldati emale südamestimulaator, peale seda langes seni kõrgel püsinud vererõhk oluliselt. Ravimitega hoidis ta seda vererõhku ka varem kontrolli all, kuid siiski oli see kõrgem kui praegu. Nüüd on tal viimasel ajal eriti tihedalt tekkinud nägemishäired. Paar päeva tagasi palus ta vaadata, kas tema silmad ikka on paigal, sest endale talle tundus et need kisuvad kõõrdi ja ka nägemine hägustus. pilt hakkas ujuma ja keerlrma silmade ees. Kas on tegemist silmi puudutava probleemiga või hoopis neuroloogilise küsimusega. Või on võimalikud veel mingid variandid.
Ette tänades murelik tütar.

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Pildi hägustumine võib küll olla neuroloogiline probleem, aga kõigepealt peab selgeks tegema silmade seisundi.Kui nägemine äkki muutub ja kohe ei taastu, tuleb pöörduda valvesilmaarsti poole, kes on olemas Tartu ülikooli silmakliinikus ja Tallinna silmakliinikus Ravi 18.
Tallinnasse konsultatsioonile tulekuks vajate kohaliku arsti saatekirja , ka ooteaeg võib olla 2 kuud.Kuna Teie ema ei soovi kohaliku arsti poole pöörduda, soovitaksin tulla tasulisele vastuvõtule silmakliinikuse kaed lõikava arsti juurde. Tema otsustab ,kui kiiresti op on vaja teha, vajadusel toimub see lähinädalatel