immuunsüsteemi tugevdamine 01.11.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Jään viimasel ajal üsna tihti haigeks, nohu ja kurguvalu on minu "head" tuttavad. Tegelikult ei saa üelda, et ma ei tee midagi, et "tugevaks" saada - käin hommikuti kontrastse duši all, söön üsna palju puu- ja aedvilju, olen aktiivne, kuid ikka... Hakkan karastama, jään haigeks, külmetuse perioodil ei tee muidugi midagi, saan aegamööda terveks ja kõik algab otsast peale. Õigesti karastada ma muidugi ei oska, äkki soovitaksite mingit kirjandust või midagi taolist, kuid tahtsin küsida eelkõige sellist asja: mida saaks sisse võtta, et tugevdada immuunsüsteemi tervist kahjustamata (soovitavalt et see preparaat oleks looduslik). Mida võiksite soovitada?

Soovin kõike head. Tänan.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Väga hea on Echinacea purpurea, punane päevakübar, Lõuna-Ameerikas kasvav metsik taim. Kohalikud indiaanlased on seda taime kasutanud juba sadu aastaid loodusliku ravimina nakkushaiguste vastu ja haigustest paranemise kiirendamiseks. Tänapäeval peetakse seda taime parimaks looduslikuks immuunsüsteemi tugevdavaks vahendiks.

Punane päevakübar tugevdab immuunsüsteemi, on soovitatav külmetushaiguste perioodil, soodustab seedimist, tõstab organismi toonust.

Küsige konkreetseid preparaate apteegist, neid on kümneid: tabletid, tilgad teed. Sobiva leidmine ei tohiks olla raske.

Kalle Kurvits