Antidepressandid ja alkohol 20.02.19 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere. Selline küsimus, et kas koos antidepressandiga nimega zoloft võib tarvitada ka alkoholi. Infolehel on kirjas et ei tohi kuid psühhiaater ütles, et mõne õlle võib ikka juua kui isu on. Millised kõrvalmõjud võivad sellel siis olla või miks ei tohi just koos selle rohuga alkoholi tarvitada? Mõndadega teiste rohtudega pole see keelatud.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Kui infolehel on kirjas, et ei tohi ja arst ikkagi lubab, siis proviisor ei saa olla täpsem kui infoleht ega targem kui arst.
Tavaliselt selliste ainete ja alkoholi koosmõjus tugevneb mõlema efekt liialt.

Kalle Kurvits