ebaõnnestumine, ärevus, hirmutunne 26.08.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen saanud enda jaoks suure karjäärialase ebaõnnestumise osaliseks ja pole saanud töötada oma erialaga seotud valdkonnas. Need kohad mis mul olnud olid kehvad ja pole minu unistus kunagi olnud. Kuna mul pole kontakte olnud siis ma pole osanud ka kuhugi suunda ennast täiendada ja arendada. Olen oma tööalases ja isiklikus elus pettunud. Nüüdseks olen ka pikalt töötu olnud ja tahaksin tööle minna kuid selleks oleks vaja enesetäiendamine. Keskenduda raske, mõtted ujuvad ja lähevad rändama kogu aeg. Lisaks on mulle probleemiks juba rohkem kui aasta poole päevani magamine. Hommikuti ärkamine on terve elu tuju rikkunud ja ärritav olnud, olen rohkem õhtuinimene. Meeleolu on üldse pidevalt kehv ja tulevikule mõeldes käivad aeg-ajalt hirmuhood ja üldiselt on sageli häirivat ärevustunnet. See viimane minu meelest segab keskendumist. Ma olen masendunud. Kas on midagi mis soodustaks keskendumist ja aitaks selle häiriva ärevustunde vastu? Liigun piisavalt, alkoholi tarbin vähe ja mingeid sõltuvusi mul ei ole.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Idamaade tarkus
mees nukrutses, et temal ei ole kingi ... kuni kohtas inimest, kellel ei olnud jalgu.
Seega - tunda rõõmu sellest, mis meil on. Tunda rõõmu sellest, millised andekuse valdkonnad on veel "avamata" ja seega ka veel kasutamata.
Iga inimene on ainulaadne, unikaalne, omas valdkonnas andekas ja isegi geniaalne (see endas leida ja ellu rakendada).
Probleemidest tuleb võitu saada Loominguga, seega võitlusega, ka enda pahupoole vastu. Sellest kõigest tuleb rõõmu tunda.
Olge lausa rõõmsas, mu vennad, kui satute mitmesugustesse kiusatustesse...Loe Jaakobuse kiri UT-s...(Uus Testament).
Loe Ennet Väljavalitu (2009) ja Ennet Psühhiaater (2021).
Head tegutsemist, Väljavalitu!
Jüri O.-M. Ennet