Ärevus või mis 08.11.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 23 aastane noormees. Umbes 5 kuud tagasi oli suur stressiperiood ja peale suuremat tüli elukaaslasega tekkisid suured meeleolukõikumised mis nüüdseks möödunud ning pidev ülemõtlemine tervisega seoses on koguaeg olnud. Õhtuti magama minnes ilmnesid seosetud pildid ja mõtted poolunes olles ja tekitasid ehmumist ja ärevust. Pidev hirmutunne jms kõik veel, aga samas kui tähelepanu välja viia ja reaalset elu elades kõik nagu hääbub ja siis vahest ka nii olnud et mingid lood kummitavad see vist normaalne ja kui ülimalt muretsen ja üle mõtlen siis isegi nagu inimestega suheldes hakkab kõrvus öeldud laused kajama, aga mööduvad. Pidev nagu kahe teadvuse vahel hüplemine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Õige töö- ja üuhkerežiim. Puhkus taastab jõu - ka psüühilise.
2) Kehaline aktiivsus. Terves kehas tervem psüühika. Kehaline aktiivsus vabastab ka liigsetest pingetest.
3) Lõõgastavad harjutused (vt minu Palve esimene samm).
4) Päevik - aitab korrigeerida tegevusi, aitab tunnetada olulist ja vältida mitteolulist.
5) Iga tera tervise varasalve on kasuks.
6) Soojad joogid (teed, rahustavad teed apteegi vabamüügist).
Tablette-ravimeid käesolevalt vaja ei ole. Harjutused on vajalikud.
Igast murest saab üle!
Rõõmsameelset harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet