sisemised võdinad,ärevus,hirmutunne 06.07.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kannatasin alates 40.eluaastast depressioonide all,kuna mul ei avastatud ca´´8aastat tuberkuloosi.1997a hakkasin kasutama Prozac`it 1 kapsel päevas kuni 2000.a alguseni.Siis ilmnesid mul mõned bipoaarsuse tunnused ja määrati uued rohud:carbamazepiin(al.2009 valproaathape) ja anafraniil.Mul tekkis mõne aja pärast lihasnõrkus:kukkusin ja minestasin ning kukkusin,nii tänaval kui ka kodus.
Ise tõusta ei suutnud.
Juba 2014a asendati anafraniil fluoksetiin-actavisega(hakkas natuke parem),2016a juulis loobusin valproaathappest minu enda initsiatiivil.
9 kuud oli tervis viimaste aastate parim,kuid siis jooksis psüühika kinni.psühhiaater määras uue meeleolu stabilisaatori-seroqueli.Oleme katsetanud annuseid 300-700mg,aga minul on kogu aeg sisemised võdinad või ärevus või hirmutunne.Kui on vaja keskenduda ja midagi teha, muutuvad liigutused kandiliseks,rääkimine on nagu raskendatud ja ka ka keha võdiseb.On olnud 2 tugevat depressiooni 2017 a,üks jaan.-veebr. ja teine apr.-mai.Mõlemal korral kestis depr. umbes 7nädalat ja fluoksetiini kogus 2x suurem kui varasemalt.
Mida ma peaks tegema, et veel elada saaks ja kogu aeg enesetapu mõtteid ei hauks.
Muus mõttes saaksin iseseisva eluga veel hakkama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö raviarstiga. Õige rohi ja õige annus - enesetunne peab sellega paremaks minema.
Kui piisavat enesetunde paranemist ei järgne, siis koos raviarstiga mõelda mõne teise arstirohu peale.
Olulised on ka muud tegemised, mis kehale ja psüühikale kasuks tulevad.

Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
vt varasemaid soovitusi ja sobilikke siis endaga praktiseerida.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet