Ravim Concerta 20.09.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Laps on tarvitanud concertat mitmeid aastaid,millest on tekkinud sõltuvus.Kehakaal suureneb,kasv pidurdub.Kuidas sellest ravimist võõrutada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Laps vajab elukorralduse muutmist, õiget päeva-öö režiimi,
kodust rõõmu,
meelepärast kehalist aktiivsust jt teisi tervisliku elu tegemisi.
Iga tera tervise varasalve on hea.
See ravim-antidepressant ei ole lahend. Lahend on harjutused, elukorralduse muutmine.

Terveks ei tee ei psühhiaater ega psühholoog - nemad annavad juhiseid, psühhiaater ka vajadusel arstirohtu - terveks teeb ennast harjutustega ikka igaüks ise.
Nagu sportlane - treener annab juhiseid, harjutusi peab sportlane ikka ise tegema.

Teen 30+ aastat ühte väga head harjutust - iga päev! Mitte ühtegi päeva ei jää vahele.
Ja see harjutus on minu Palve esimene samm:
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht, seega pikk-pikk sirutus).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Harjutused teevad organismi tugevaks.
Rõõmsameelset harjutamist!

Jüri O.-M. Ennet