Paliperidooni depoo 13.05.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Sain psühhiaatrilt skisoafektiivse häire diagnoosi. Kõik algas ca. 6 aastat tagasi ärevusega, siis tuli depressiooni diagnoos, pärast seda ATH, pärast seda autismispekter, hiljem esmane psühhoos, siis bipolaarne häire ja nüüd lõpuks siis skisoafektiivne häire (segatüüpi). On see tavaline, et selle diagnoosini jõutakse nii? Lihtsalt veidi veider oli, et diagnoositi iga aasta erinevaid asju ja ravi lihtsalt ei aidanud. Proovisin läbi väga palju AP-sid, stabilisaatoreid ja AD-sid. Hetkel jõudsin hea ravimikombinatsioonini erinevate arstidega, mus koosneb Xeplion 50 mg depoo, Depakine 1000 mg, Flux 20 mg ja vajadusel Concerta 54 mg. Toimib väga hästi ja tunnen end lõpuks, nagu ütleb arst, eutüümselt. Tahtsin küsida, et olen lugenud paliperidooni depoo kohta, mis on EL-is Xeplioni ja AÜ-s Invega Sustenna nime all. Doosid on aga erinevad. Invega Sustenna doosid on 78, 117, 156 ja 234 mg ja Xeplioni doosid on 50, 75, 100 ja 150 mg. Miks see nii on. Toimeaine on justkui sama…

Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Teatate rõõmsalt - Hetkel jõudsin hea ravimikombinatsioonini erinevate arstidega, mus koosneb Xeplion 50 mg depoo, Depakine 1000 mg, Flux 20 mg ja vajadusel Concerta 54 mg. Toimib väga hästi.

Kui raviskeem hästi toimib, siis seda ei muudeta. Juhul kui mingi põhjus, et ravimi annust v ravimit vahetada, siis ikka Üheskoos raviartiga.

Aega võttis, et liikusite sellist diagnooside ahelat pidi praeguse diagnoosini-tervisliku seisundini. Ju see kliiniline pilt siis seda pakkus.

Koostöö psühhiaatriga!

Jüri O.-M. Ennet