Tähelepanu häire 07.09.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Noorest east on diagnoositud depressioon, kuid kahtlustan, et on ka tähelepanuhiäre, mis on ka noorest east aga pole diagnoositud arvan, et oli peidus depressiooni taga, kuid nüüd kui lõpuks peale pikka aega on tunne nagu depressiooni sümptomid on vähenemas ja osad isegi kadumas on keskendumis raskused rohkem eraldi probleemina tunduv, mis ennem arvasin, et depressiooni taga kinni nagu huvi kadumine. Keskendumine on noorena raske, tähelepanu loengute ajal tuleb ja läheb pidevalt ja asjadest on huvi kadunud kiiresti, nii huvi ringid, lugemine, kui ka ülikoolis õppimine(kaks korda pooleli jätnud) ja nüüd kolmas kord käimas. Õpimis asjad nii ülikoolis kui ka varem, isegi kui tean ja tahan teha ülesandeid ei suuda ikka tegema hakata kui liiga hilja. Kuna lapse eas pole diagnoositud, kas sellisel juhul ravimist enam ei tehta, välja arvatud stratteraga, mis lugedes selle kohta on jätnud mulje nagu see on vähe efektiivne ja kui aitab siis võtab mitu kuud, et üldse teada saab võrreldes concerta laadsetega, mis pidavalt kohe tulemusi näitama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tableti osakaal ravis on 1/10, harjutused, eluviis jne -9/10.
AD-te olete mitmeid võtnud aga harjutustest ei sõnagi. Need tuleb igapäevaelu programmi võtta.
Pingete-depressiooni maandamine, elujõu-vitaalsuse organismi lisamine (treeningu printsiip).
Iga inimene on mingis valdkokka s andekas - see endale selgeks teha, siis tuleb Huvi, töövõime, tegutsemisrõõm.
Tableti 1/10 - võite Concerta´ga proovida, aga 9/10 /vt varasemaid, vt minu Palve esimene samm.
Lahendid on olemas, Tegutsege!
Jüri O.- M. Ennet