abikaasa haigus 08.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Abikaasal diagnoositud vähkkasvaja. Hetkel on seis selline , et ilmselt elame seda läbi kumbki omaette.Ja tundub, et psüühhiliselt on tema n.ö. "tugevam pool".Kuigi on läbinud nii mõnedki ebameeldivad protseduurid. Rääkimine pole meie peres moes, sest suhtlemise koha täidab arvuti. Ja nii jäävadki piinavad mõtted. Samas on pere täiesti toimiv üksus siiski.Ja kõige pikemad vestlused peamegi msn-is.Ka ühest toast teise. Raske on vaadata pealt teise inimese kannatusi. Ja inimene...kusjuures ..meesterahvas ..ei hädalda , ei virise . Praegu peaksin olema mina see "küünarnukk" , millele toetuda , aga tundub , et täiel määral ei oska ma seda pakkuda. Loomulikult oleme seda meelt mõlemad, et haigus tuleb lihtsalt üle elada.Tuleb, mis tuleb. Aga lisamure on mulle veel abikaasa eluviisid. Minu ettepanekud ja soovitused kukuvad välja lihtsalt nõmeda vingumisena.
Ei saa meest välja toast teleka ja arvuti juurest värske õhu kätte.
Lugupidamiseag Ene

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovida ja pakkuda Temale seda, mis TEMALE meelepärane on. Ja teiseks, õiged vastused on Südames. Mis südamest tuleb, see ongi õige. Ja rääkimine-vestlemine on ka vaikides, viipes, näoilmes, kehakeeles, sööki tehes ja pakkudes - kõiges, mis Temani ulatub. Midagi "punnitada" ei ole vaja. Loomulikkus ja olla ISE.
Mina teen südame-lähikondlastele hommikul ja õhtul EESTPALVE e. soovin midagi head. Ka see aitab, vähemalt ennast, et oled vähemalt mõtteski neile hää proovinud olla.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet