alkoholismi põdev abikaasa ja pereelu võimalused 08.11.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu abikaasa palus mul pöörduda psühoterapeudi poole, sest mul "katus sõidab ja
tugevasti".

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkoholism on krooniline haigus ja ravi vajab kannatlikkust, järjekindlust, eelkõige aga mingilgi määral alkohooliku omapoolset soovi. Jutud-lubadused siin ei ata, aitavad konkreetsed teod ravirajal.
Alkohooliku elukaaslased on loomulikult kõik stressis, unehäiretega, ebakindlad, töövõime kõikumisega. Nende elu-olu paranemine sõltub alkohooliku käekäigust.
Alkohoolikust ei saa möödukat-normaalset tarbijat - tema reegliks olgu täieline karskus.
Täieline!
See on võimalik - seda kinnitab praktika. Ligi 1/3 liigtarbijaist, kes on ravi alustanud, suudavad seda. 1/3 on teatud perioodi õigel rajal ja siis nö kukuvad endisele vinnaralli rajale. 1/3 ei üritagi, aga kui tuleb mingi valuga haigus või surmahirm, siis muudavad meelt nemadki.
Kannatlikkust ja järjekindlust soovides,
Jüri O.-M. Ennet