külastus 04.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mulle on psühholoogia valdkond juba pikka aega huvi pakkunud ja tavaliselt meeldib mulle isegi nõustaja olla oma sõpradele kui võimalik, aga praegu mul on endal imelik probleem seoses sellega , et otsustasin ise ka kord psühhiaatrit külastada, seoses paari väikese probleemiga. Aga mulle ei meeldinud see, et kõik kirjutatakse üles ja kui ma olin vabatahtlikult sinna läinud, siis ma soovisin ka edaspidistest külastustest vabatahtlikult loobuda (ei tahtnud lihtsaid probleeme keeruliseks ajada) ja palusin kirjalikku haiguslugu enda kohta mitte alustada. Sellega seoses sain paremini tundma ka EV seadusi, millega minu soovid kahjuks vastuollu läksid. Mul on tõesti soov kõik see ära unustada, aga ma tunnen, et see pealesurutud "abi" mõjub siiski kuidagi ahistavalt ja olin sunnitud osaks saama ka põhjendamatut alavääristavat suhtumist, nagu ma olekski väga imelik, kui ma sellise sooviga arsti juurde tagasi põõrdun.
Kas kuidagi seaduslikult on üldse võimalik jõuda niikaugele, et vägisi ei hoitaks andmeid arvel. Ma tõesti sooviks elada hea enesehinnanguga edasi ning unustada need alandused ja ma tean et olen võimeline seda väga kiiresti tegema, kui see nn konspekt lastaks ka lihtsalt lahti.
Kas võib olla mingi võimalus maksta külastus ise kinni või muul viisil... mul oleks siinkohal nõu vaja kuidas saaks seda asja võimalikult lihtsalt lahendada, et ei peaks mittevabatahtlikult kirjalikult arvel olema.
(Minnes oli mul küll ka mure, aga selle sain ma lahendatud ise)
Tunnistan, et see on veidi hullumeelne soov, aga mul on seda vaja et olla vaba ja olla ka selline nagu ma olen, ilma, et keegi peaks seda kontrollima, sest just selline ma olla tahangi nagu ma olen!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Andmekaitse kaitseb, Psühhiaatriaseadus korrigeerib. Kui mure, siis riiklik süsteem p e a b külastuskäigu dokumenteerima, eravisiidil avate suu ja räägite, tohter avab kõrvad, kuulab ja oma teadmisi kasutades annab Teile soovitusi.
Kui on probleem, mis vajab kestvamat tegelemist, siis olge õnnelik, et saite koos tohtriga asjale jaole. Ja kui kui seda probleemi ei olnud, ka siis olge õnnelik, et seda senini veel ei ole.
Võtke psühhiaatrit n a g u kardioloogi, kelle juures te ju ei muretse, et kardioloogi juures olete. Eri tohtrid on erineva isikuomadustega ja kõik kõigiga ei sobi 101% - siis on tohtrit vaja vahetada.
Psühhiaatria valdkonnas on rohkelt veel asju, mis parandamist vajab. Rohkelt. Aga poliitikute "mängumaaga" võrreldes (eriti enne valimisi on kasulik meediast end välja lülitada - lugedes-kuuldes jäätegi haigeks ja ongi vaja tohtri juurde minna) on psühhiaatria lausa Laulupidu.
Teile parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Suur hirm wc käia häda nr 2 tegemas.Sellega seoses ei julge ka süüa.Kaalu probleemi veel ei ole

Tere.

Küsin tuttava pereliikme pooles.Kuuksin tema probleemist ja mida soovtate tal teha.
Nimel tütarlapsel on hirm käija wc häda nr 2.Nii kodus kui mujal.
Ütleb et ei tea mis ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) „Praegu on omajagu psüühilisi häireid ja pingeid, mis on tingitud töötusest ja töö otsimisest. Uus teema on ärevushäired, mida varem ei olnud. Foobiad on küll antiigist teada, kuid ärevus, mis paanikahoogudeni ...

Loe edasi

Seksuaalsus ja depresiooniravimid

Tere! Sooviks teada millised allpool nimetatud hetkel mulle määratud ravimitest mõjutavad negatiivses mõttes enim seksuaalset sooritust?
Seroxat 10mg. Lamotrigiin 200mg. Esprital/Mitrazapinum 30mg. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravimina, toetusravimina, rahustina soovitan Espritali (15 - 30 mg õhtul). See korrigeerib ka meeleolu tervenemise suunas. Üks ravim - ja mitu head-vajalikku toimet.

Ravimi toime sõltub ...

Loe edasi

teelt kõrvalekaldumine

Läksin täna jalutama ja järsku kaldusin kõnniteelt vasakule rohu peale. Alaseljaga on probleeme Käisin neurokirurgi vastuvõtul ,probleeme ei leidnud ainult luude hõrenemise tõttu pean uuringu tegema. ...

Ain Pajos

Vastas dr Ain Pajos

Võimalik on lühiaegne teadvusetusseisund. Alaselg siia ei puutu. Kui seisundid korduvad, tuleb minna aju uuringutele, suunab neuroloog.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika
6748591

Loe edasi

Punastamine, kuumusetunne

Tere,

Mida peaksin tegema või kuhu pöörduma, kui viimastel ca 2 aastal on tekkinud sellised nn punastamisehood?
Sellised hood tekivad kellegagi(ükskõik, kellega, aga enamasti võõrama ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1. Sundmõtted tulevad vastu inimese tahet. Ta küll suhtub nendesse
kriitiliselt, püüab neist vabaneda, aga ilma ravimite ja psühhiaatri
abita see enamasti ei õnnestu. Sundmõtetega kaasnevad ...

Loe edasi

Keha düsmorfia

Tere, mure järgmine juba teismeeast alates olen muret tundnud oma kehakaalu pärast. Olin ca 10kg ülekaalus, mistõttu proovisin tol ajal igasuguseid dieete, mis pikaajalist tulemust ei toonud. Täisealisena ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

A. Väikelapse „siputus-harjutus“ on kasulik liigeste-lihaste ning siseelundite mõnusaks hommikvõimlemiseks, aga see harjutus on otseseks abiliseks ka lapsemeelsuse (nagu lapsukene!) helistiku tunnetamisel ...

Loe edasi

Ei oska oma tunnetega toime tulla ja rahulikuks jääda

Ma lähen väga tihti närvi lastepeale. Ma ei oksa jääda rahulikuks ma ei oska enda käitumisega midagi peale hakata.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Enneti Palve (esimene samm).
Olen kõigile soovitanud järgmist harjutust (võib toas või siis õues teha):
Mõnusalt ringutades käed taevatähtede poole (lae suunas), nina üles, õlad taha, rind ...

Loe edasi

Unehäired

Räägin lapselapse eest.
26 a. noormees, ATH ja Aspergeri sündroomiga. Määratud keskmine puue. Liitpuue, sest kannab ka stoomi sündimisest saadik.
Juba aastaid on tal päev ja öö ära vahetatud. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöös psühhiaatriga korrigeerida ravimit ja selle annust. Ravimi abil saab veidi seda une/unetuse tsüklit muuta. Vajalikud n ka harjutused. Proovige Enneti palve esimest sammu - mina teen seda aastakümneid ...

Loe edasi

Mis oleks diagnoos ?

Tere
Mure oma ema pärast ja ka olen otsimas lahendust.
Mure siis selles, et kõik mida ta teeb jääb pärast järele pardakk, asjad laiali, räpasus jne. Enda järelt väga eisoovi koristada ja kui ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Täpselt diagnoosida - vaja rohkem infot, vaja patsienti näost-näkku näha.
Täpsustamata äge psühhootiline episood.
Koostöö Psühhiaatriga.

Tervitustega,
Jüri O.-M: Ennet

Loe edasi

Maksavähk isal

Minu isa(53) räägib, et tal avastati 2 aastat tagasi maksavähk ja teises staadiumis. Tal on ka epilepsia. Millegipärast ta varjab ja valetab oma haiguse kohta. Ta keeldus igasugusest ravist ja ütles, et ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Iga inimene on ainulaadne, iga haigus isikupäraste võimalustega
Päev korraga ja 5-6 aastat lisaaega olemas. 10 kuni 15 ka võimalik.

Täpsemalt ütleb raviarst-onkoloog. Kõige täpsem on ...

Loe edasi

Ravim trarett

Tere!

Mulle kirjutati välja antidepressandid “trarett”. Olen vōtnud neid 1.5 nädalat 1/3 tabletti. Kirjutati kuna mul ärevushäire. Juba esimese tableti vōtmisele järgneval hommikul oli halb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravimit võttes peavad muutused positiivses suunas olema. Kui ei sobi kõigeparemini, siis Koos raviarstiga ravimi annust muuta.
Harjutused - arstirohi 1/10 võimalusi, harjutused 9/10.
Trarett ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: