Sõbrale abi 02.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ei kujuta ette kas olete õige isik kelle poole pöörduda sellise küsimusega, kuid asi seisneb siis selles, et üks minule lähedane isik, kellele on diagnoositud skisofreenia, negatiivsed tunnused, inimene on alati olnud väga depresiivne ning tegu on noormehega kes on kahekümne aastane, ta võtab hetkel ravimeid mis arst talle on määranud ja veel skisofreenia raviks määratud rohtudele lisaks antidepressante, mure seisneb nimelt selles et kuna sellel inimesel ei ole kedagi kes tal silma peal hoiaks ja ta ise ei lase ennast kergelt aidata, tarvitab ta alkoholi keskmisest suuremas koguses koos ravimitega ning tahaksingi teada mis võib olla selle tulemuseks, kui inimene tarvitab neid ravimeid koos alkoholiga, mu teadmised on üleüldse väga väikesed selle haiguse suhtes ja mind hirmutab et olles sellise äärmiselt ebatervisliku eluviisiga, on võimalik, et see süvendab tema skisofreeniat, hoolimata sellest et ta ravimeid tarvitab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ütlete - Olles sellise äärmiselt ebatervisliku eluviisiga, on võimalik, et see süvendab tema skisofreeniat, hoolimata sellest et ta ravimeid tarvitab?
- selles osas on Teil õigus. Ravida ning k õ i g i vahenditega organismi-psüühikat tugevdada - selline olgu eesmärk. Alkohol ja rohud koos seda ei soodusta.
Ise ikka ei maksa oma organismi nõrgendada. Haiguse ja rohtude võtmise ajal on organism habras ja kahjustused sellevõrra ohtliumad.
Tark teeb järeldused.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet