OKH 31.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas oskate öelda, kes on Eestis kõige kogenum obsessiiv-konjuktiivse häire ravi spetsialist? Kas seda on üldse võimalik ravida või ainult leevendada? Mu tüdruk-sõbrale pandi selline diagnoos ja tahaksin talle otsida parimat abi, mis Eestis on võimalik. Kas vastava häire ravimiseks on Eestis olemas ravimite viimane sõna või on vajadus hankida ravimeid välismaalt? Mure on nii suur, et annaks või viimase hinge tagant, et teda aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatrid ravivad, kõik kvalifitseeritud. Ravimid ka Eestis olemas.
Psühhiaatrias on oluline "hingeline klapp" ehk, et tekiks koheselt vastastikune arusaamine. Aga see selgub visiidil, tervitades ja juba uksepkku ületades.
Obsessiiv-kompulssiivseid häireid ka mitme tasandiga - mõnedega tegelemine võtab rohkem, mõnedega aga vähem aega.
Psühhiaater aitab. Ekstra spetsialiseerunud psühhiaatreid OCD (OKH) osas meil ei ole.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet