hirmud ja mõtted 24.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere , mind vaevab mure , ei osanud seda kuskile mujale liigitada , sest pean seda siiski psüühiliseks veaks.

kuidas ja kas saab ravida kahtlaseid seksuaalfantaasiaid mis on võibolla tingitud sellest , et sai juba väga varakult pornot vaatama hakatud . u. 8-9 aastaselt , sealt maalt ka masturbeerimisega tegelenud suhteliselt palju. 1-4x päevas.

tahtmine jõulise seksi järele , kujutan ette kuidas teen haiget naisele jne , väga vanad kui ka väga noored inimesed erutavad , sugulased , õde jne . samas jällegi ei tahagi tegelikult naise(te)ga vahekorda astuda , sest kardan , et ei saa hakkama. oskamatu/on liiga väike jne. mingitmoodi on ka vahest mõtted seotud meestega - siit jällegi hirm , et äkki muutun/olen homo .

se kõik on väga vale ja ma yritan endale selgeks teha , et nii ei saa/tohi/pole õige. kuid need tulevad nagu iseenesest.
igapäev tuleb vähemlt paarkümmend korda se esile/meelde ja igakord hakkan jälle mõtlema kui haige inimene ma olen ja ei tahagi nagu olla enam , saaks selle kõik kuidagi ära , tuleks võibolla ka eluisu tagasi.

samuti teine mure on see , et olen väga närviline , vihastan iga väikese asja peale , ei suuda keskenduda , halba sooviv kaasinimeste suhtes .
samamoodi on paranoia teiste inimeste suhtes, kõik kes midagi sosistavad või mind vaatavad kui neist möödun , tundub ,et nad räägivad mu kohta midagi või nagu teaks et ma ei ole päris normaalse/terve mõtlemisega.

on tekkinud mõte/hirm , et tegu on juba mingisuguse vaimuhaigusega .
oskate võibolla aidata mingitmoodi ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seksuaalmuster on "rikutud" varaste porno-filmide vaatamise ning sealt tekitatud fantaasiatega. Seda rikutust saab ümber kujundada, kasvatada kauniskirjanduse lugemise, heade filmide/videote vaatamisega. Raamatukogu töötajad oskavad abistada ja soovitada.
Selgitusi ja näpunäiteid annab seksuoloog ning aitab kõrvaldada neid väärhoiakuid, vaevavaid seisundeid.
Mõned seksuoloogid on ka psühhiaatrilise koolitusega ning seega saavad ka selles osas Teile selgitust ning juhiseid pakkuda.
Hoiakuid saab muuta, ebameeldivaid seisundeid kõrvaldada.
Teatud piirini hirme-kartusi intiimelu suhtes on olnud KÕIGIL. Spetsialisti abiga saab neist kergemini jagu.
Edu soovides,
Jüri O.-M. Ennet