Hirm hulluks minna ja enesekontroll kaotada 22.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen suure hirmu all viimane kuu olnud, et lähen hulluks või kaotan enesekontrolli.Ssama tunne oli ka kuskil aasta ja paar kuud tagasi. On olnud ka hoogusid mis mööduvad. Arvatavasti on need pannikahood. Aga see tunne, et lähen hulluks või kaotan enesekontrolli on kogu aeg, vahel läheb nii jubedaks, et tahaks kohe surra. Peas keerlevad mõtted, et kuidas on inimene inimene ja kuidas ma tean, et nüüd peab käsi tõusma, kuidas saan istuda ja sellised imelikud mõtted, et äkki ükskord need ei tee seda, mida peaks tegema. Need mõtted vahepeal mööduvad ja siis jälle. Siis vahepeal on küsimus, et kes ma selline olen üldse jne. Kui kellegagi koos olen või kuskil käin, siis nagu ei ole. Kardan ka, et äkki teen lapsele midagi, mida teha ei tohiks, äkki ma ei saa lapsega hakkama. Autoroolis küsin endalt, et kus mu keha teab, et pean sõitma ja pidurdama või midagi sellist, mis on vaja teha. Ma ei saa aru, miks mõtlen selliseid mõtted ja kardan elada või hulluks minna. Elus pole küll paar aastat midagi halba olnud, et peaks närvid sassis olema. Olen pojaga kodus, mees on hoolitsev ja hea. Rahaprobleeme ka ei ole. Aga igav on küll kodus lihtsalt passida. Käin küll lapsega iga päev kuskil, et tal lõbus oleks, aga endal pole mingit motivatsiooni elada, kogu aeg on hirm millegi ees. Kui laps ära sündis oli mul meeletu hirm narkootikumide ees, aga praeguseks on see nagu ära läinud. Mida teha?? Kardan üksi jääda oma hullude mõtetega ja tahaks rohkem elujõudu ja tahet elada. Kui paha olla ei ole, siis surmamõtteid ei ole, aga kui hakkavad need hirmud, siis küll mõtlen, et ei taha elada sellist elu. Arvan, et mingid väiksed hood on mul juba kolmeteistaastaselt, aga need ei seganud mu elu. Tean ka seda, et olen vähe haritud ja teadmatus on kindlasti üks, miks need hirmud tulevd. Ootan teie arvamust.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule. Head rohud olemas. Siis harjutused, mis keha ja meeled tugevamaks teevad. Korralik töö- ja puhkerežiim on alati oluline.
Alustuseks kohe psühhiaatri jutule. Kui järjekord pikk, siis valvetohtri vastuvõtule.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet