Üksiolemise-ning pimedusehirm 07.05.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei oskagi kohe kusagilt alustada, aga ma proovin. Olen 24-aastane naine ja mul on palju probleeme. Alustan ühest. Kardan kodus olla üksi, kui ma koristan, siis ma vaatan alati ega kedagi ei tule trepist üles ega kedagi minu taga ei ole. Kardan, et tuleb võõras ja teeb mulle halba, magada kardan ka üksi. Kogu aeg olen pinges, täna ma näiteks koristasin lapse tuba ja oli sihuke tunne, nagu ma nägin varju ja ehmatasin, kuigi ei ole kedagi kodus ja uks lukus. Kardan ka pimedust, ei julge üksi keldrisse minna, igasugused mõtted keerlevad peas: äkki on seal keegi ja ootab, äkki on seal uss - ma kardan ka usse ja ämblike. Ma ei tea, mida teha, need hirmud on mul juba lapsest peale ...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundhirmud e foobiad on laialt levinenud, esineb paljudel. Need on ravitavad, kõrvaldatavad. Alustada psühhiaatri jutule minekust. Esialgselt tulevad arstirohud, siis harjutused.
vt. varasemaid soovitusi kliinik.ee portaalist ja soovitusi minu raamatust "Väljavalitu."
Tegudele, psühhiaatri vastuvõtule!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet