muredest mitte rääkimine 16.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere

mure järgmine: minu poiss (23) juhtus mainima, et tal nii palju muresid. Kui palusin, et ta räägiks, siis ta ütles, et ei räägi oma muredest kunagi. Muidu on tegemist toreda poisiga, aga kaldun arvama, et ta ei tea, mis ta elult tahab.
Kuna olen ta pärast mures, siis küsingi, kas on parem jätta ta oma muredega (need kusjuures olevat kaua olnud) või ikkagi kuidagi välja kangutada need?

murelik tütarlaps

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Köige parem ravim (palsam murevaevade leevendamiseks) on Teie eeskuju.
Rääkige elu eesmärkidest ja seda, mida teie tahate! Kyll ta kaasa mötleb. Rääkige oma röömudest ja mönedest probleemisdest. Kyll ta kaasa mötleb, soovitusigi annab!
Tehke ise sporti, olge tervisliku eluviisiga, kyll siis temagi siit eeskuju vötab, rakendab, enesekindlust ja meeleolu töusu saab.
Käige yhiselt spordivöistlusel ja vestelge, et miks yks on Meister, aga möni on Äpu (Äpu ei kasuta oma potetsiaalseid vöimeid).
Kui Teie ka muretsete, siis on ju kahekordne mure - see on vale.
Teie olge RÖÖMUS - Teie eeskuju, optimism, tervislik eluviis nakatab!
Röömu, optimismi,
Jyri O.-M. Ennet