Mida teha, kui eluisu täiesti otsas? 15.10.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida teha, ei leia kusagilt abi. Mul pole enam mitte kedagi ega mitte midagi. Vanemaid mul pole, õed ja vennad on mulle selja keeranud. Sõbrad samuti ja ei suuda üksi ka elada. Olen kaks korda istunud depressiooni pärast haiglas Paldiski mnt.-l. Söön iga päev rohtusid, aga see ei aita. Käin ka iga kuu psühhiaatri konsultatsioonil. Aga ikka mitte midagi. Iga päev on selline mõte, et tahaks surra, olen ennast lõikunud. Söönud tablette rohkem kui tohib. Haiget olen teinud endale väga. Ei taha elada enam. Tahan surra, et mitte kannatada!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koheselt minge oma raviarsti-psühhiaatri jutule ja avage kaardid, s.o. rääkige selgesõnaliselt oma muredest, eluisu langusest, surmamõtetest.
1) Abi on mitmekihiline: psühhiaatri poolt arstlikud abistamised arstirohtude jt. meditsiiniliste vahenditega.
2) Haiglas ka psühholoog oma soovituste ja vahenditega.
3) Siis elukorralduslikud võtted: režiim eelkõige (printsiibil - puhkus taastab elujõu), siis kehalised tegutsemised-harjutused (printsiibil - terves kehas terve elutahe ja hingeelu), siis suhtlemine sotsiaalses keskkonnas.
4) Pikad jalutuskäigud on väga suuresti kasulikud ja seda iga päev.
Alustada muudatustega juba täna, juba kohe.
Igast murest saab üle!