omaette rääkimine 01.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
mure emaga, elab üksi , on 60. aastane ning viimasel ajal räägib omaette ja mitte vaikse häälega. Kujutab ette situatsioone ja räägib kõva häälega kujutletava partneriga. Eriti juhtub seda siis kui on töö juures mingi pingeline situatsioon olnud. Samas ta ei tee seda siis kui teine inimene juures on, suudab kontrollida, aga lihtsalt vahest unustab ära ,et kõrvaltoas on keegi ja siis olengi tähele pannud sellist asja. Kas ma peaks muretsema hakkama tema vaimse seisukorra üle?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võimalusi kaks: a) lihtsalt "jutukas" e mõtleb kõneldes. See pole häire;
2) Kuuleb "hääli" ja vestleb nendega. Siin aitab arstirohi, on olemas sellised.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet