Ei suuda vaimset tööd teha 01.09.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kas oskaksite midagi soovitada. Mul on tõsiseks mureks kujunenud see, et ei suuda vaimset tööd teha. Pikka aega on see nii olnud. Mõtted on hajevil, raske keskenduda loetavale, püsida ühe teema juures, asju meelde jätta. Raadio või teleka mängimine või mõni muu valjem heli/kellegi rääkimine muudab vaimse töö minu jaoks täiesti võimatuks. Ma tean et on inimesi, keda kõrvalised vajud helid ei sega vaimse töö tegemisel nii palju kui mind. Mõtted on kogu aeg pikemat aega kestnud isiklikku elu puudutavatel probleemidel. Olen pikka aega elanud ja olnud suurema osa ajast üksi, nii et terve päeva jooksul pole kellegagi rääkida. Kvaliteetset lähedast sõprussuhet pole kellegagi ja peresuhted on olnud ka tagasihoidlikud. Ühtegi sugulast mul pole, õdesid-vendi ka mitte. Pole kedagi kellele hea meelega helistada/külla minna või kedagi See liig-vähene suhtlemine (rääkimine) minu meelest pärsib vaimset tööd. Hakates lugema või milllegi keskenduda üritades ei kuule peas enda häält, domineeriv mõte pole kindel ja tugev vaid hajub kuhugi. Rääkimine aitab sageli asju meelde tuletada ja mälusse kinnistada aga seda on liiga vähe. Liiga vähe on stimulatsiooni. Või olen dementne? Kas oskate midagi soovitada?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vestelda saab reaalsete ijimestega ja suhelda saab ka Kujutlus-isikutega. C.G.Jungil oli kaks Mina: üks oli tublei ja teine veidi teise nurga alt.
Kui teil keegi Autoriteet on, siis vestelge temaga - selgitade (kuuldava häälega) olukorda - nagu päris.
Seega vestlus targaga.

Inimene on enda jaoks kõige suurem Tark. Oma Targaga siis vestelge, selgitage, küsige, tehke nalja.
Minu Palve rahustab, aitab ajutegevust.
Parimate tervitustega
Jüri O.-M. Ennet