Rääkimine 24.07.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere.minu 4 a poeg räägib vaid sõnu mitte lauseid.numbreid loeb ilusti 20+ mälu mängudes on osav.kirjutab tähti,oskab oma nime,emme issi ja veel paari sõna kirjutada,tunneb ära 10 tähte nr teab kõiki.üritab rääkida aga nagu ei tule laused välja.aru saab kõigest.olen proovind logopeedi juurde aega panna aga ajad väga pikad.kas peaksin muretsema või hakkavad mõned lapsed tõesti hiljem alles rääkima?
ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kui sõnad juba on, küll siis ka laused tulevad.
2) Soovitan käia lastepsühhiaatri jutul, seal ka psühholoog - kõik saab siis selgemaks ja asjaolusid saab siis ka paremini juhtida.
3) Lapsega mängimine, temaga rääkimine (lühilaused, lauseid korrates, rõõmsameelselt) ja rõõmsameelsus on alati kasuks.
Jüri O.-M. Ennet