Hüpohondria 29.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! 1.5 kuud arvasin ma, et mul on pimesoolepõletik, sest olid kõhuvalud (mitte tugevad). Oli tehtud vereanalüüs, aga ikkagi kartsin, et võib olla vereanalüüs lihtsalt ei näidanud põletikku. Olin kogu aeg mures. Läksin perearsti juurde veel kord. Ta ütles,et võiks teha sonograafia. Sonograafia oli tehtud. Kõik oli normis. Sain sellest murest üle.
Nüüd aga hakkan ma kartma, kui mul hakkab valutama pea, et miks ta valutab jne. Mõnikord on nii, et pea valutab õhtul, järgmisel päeval valutab kogu aeg (aga mitte tugevalt) ja siis ülejärgmine päev üldse ei valuta. Kahe nädala pärast võib kõik korduda. Mõnikordd on nii, et võin nutta pool tundi ja järsku hakkan naerma nagu ebanormaalne. Ema ütleb, et olen terve inimene, et kõik probleemid on minu mõtlemisest (Kaks kuud tagasi oli tehtud vereanalüüs).
Ma ei tea, kuidas nendest muredest üle saada. Ma ei taha tarvitada AD.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sellest murest saad vabaks. Abistajaks on minu Palve-Meditatsioon - esimene samm. Teha rahulikult, mõnusalt. Eesmärk on lõõgastumine, mitte kordade arv. Teiseks olgu jalutuskäigud ning hiljem kerge sportlik (kehaline) aktiivsus. Tugevam-treenitum keha on tervem. Terves kehas on ka tervem mõttemaailm ja suurem eneseusk.
Head harjutamist,
Tohtrionu
Jüri O.-M. Ennet