kas pean ennast ravima? 05.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Põhiliselt häirib mind see, et olen pidevalt väsinud. Öösel pean saama magada 9-10 tundi, kui saan vähem puhata, tunnen end terve päev uimasena, mitte töövõimelisena. Pärast tööpäeva olen nagu narts, ei suuda mitte midagi teha. Meeleolu on ühtlaselt selline melanhoolne, kord rohkem masendunud, kord vähem. Olukord läheb hullemaks (depressiivsemaks) ebakindlatel, kriitilistel perioodidel.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeleolu langus e depressioon vähendab töövõimet ning osadel juhtudel suurendab une vajadust (vahel tekitab aga unetust).
Mis on põhjuseks?
Kas: 1) liigne töökoormus, 2) lahendamata probleemid, otsustamata otsused, 3) vähene puhkus, oskamatus puhata e end muredest-probleemidest välja lülitada, 4) jt tegurid.
Pidage nõu asjatundjaga, külastage psühhiaatrit.
Saate abi!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet