Naksumine ülakehas ja õhupuudus 11.08.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun Teie poole lugupidamises ja lootuses; ma ei taha kaotada võimalust rääkida oma murest kellelegi, kes võiks suuta minu probleemile valgust heita. Probleem millega pöördun on tänaseks kestnud nüüd pea üle aasta. Olnud läbi elu suhteliselt terve inimene, kestva jamaga nagu see siin seisan esimest korda silmitsi. Kahjuks on mind eesti meditsiinisüsteem juba ära sildistanud ja arsti juurde pole enam võimalik minna ilma, et antidepressante pähe ei määritaks.
2019 kevadel hakkasin raksuma. Need raksud andsid mul tunda kaelas ja peas. Parem kõrv muutus ülitundlikuks helidele ja hakkas nagu seest tuksuma, iga viimsegi heli peale ärritus. Töötegemine hakkas häirima, püsti ja kükile ja püsti tagasi muutus raskeks. Sellega nagu süvenes naksumine ka. Terve suvi siis käisin arstide vahel, ninakõrvakurguarsti, perearsti, taasturaviarsti, füsioterapeudi, psühhiaatri juures. Mitte kuskilt targemaks ei saanud. Viskasid aga xanaxit ja muid depressante. 2019 oktoober avastati puukborellioos. 2020 märts lõigati ära kurgumandlid. Neuroloog Eevi Kalev ütles, et tema piltidelt midagi ei leia. Et tema asjata mind kiiritada ei taha. Ja minul läheb ometi asi hullemaks. Nüüd ei naksu ma ainult kaelast vaid üle kogu keha. Mul on tekkinud õhupuudus. Välja hingates tunnen nagu hingaksin seina vastu. Mul ei ole kunagi hingamine selliselt raskendatud olnud nagu praegu. Kurgus on koguaeg klomp ees. Ja see ei ole klomp, mis suure stressijärgse nutuga kaob. See klomp ja läbumistunne on pidev. Rinnak naksub. Hingamine oleks nagu läbi mingisuguse filtri, mis ei lase õhku läbi. Kui massöör mind masseeris, siis ajas köhima. Köhisin nii et pidin ära lämbuma. Köhin, aga midagi välja ei tule. Mõnikord välja hingan koos naksakutega kurgus ja rinnakus. Kui ennast liigutan, siis hingates kohiseb. Mul ei ole mitte kunagi sellist surumistunnet ja kohinat hingates olnud! Nüüd viimane kuu aega kui kurku katsun, siis nagu vajutan peale ja naks-naks-naks, mis on teisele kuulda. Ma ei tea mis tsirkus mul siin kurgus-kaelas-rinnakus toimub, aga ma see on imekspandav et ma kuskilt abi ei saa. Enda perearst mind läbi vaadata ei taha, ainult surub depressante näkku, mis EI AITA. Palun kutsuge mind vastuvõtule. Kes on see, kes mind ära kuulab ja minu terviseprobleemile ilma depressante pealesurumata vaatab?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan usalduse eest. Vajalik on välistada eriravi vajavad kehalised haigused. Soovitan kilpnäärme ja puugihaiguste analüüse, täisvere test jt. Õhupuuduse täpsustamiseks spirograafia ja koormuselektrokardiograafia. Kolleegidest võiks pöörduda reumatoloogi janeuroloogi vastuvõtule.
Kahtlustan Teie vaevuste taga borrelioosi jääknähte, sellest paranetakse mõnikord mitu aastat.
Head koostööd oma arstidega.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Vaevused lõualuudega

Tere

Olen 20. aastane tütarlaps ning mul on selline probleem, et mul on lõualuud aegajalt valusad ja süües naksuvad. Praegu tekitavad nad mulle eriti probleeme,sest olen haige(nohus ja köhas).

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Lõualuude naksumine võib olla normaalne nähe aga ka esineda mitmete liigeshaiguste sümptomina. Lõualuu liigestub ja ka liigesega. Soovitan nõu pidada oma perearstiga, kes vajadusel eristab normi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: