3,5 nädalat kestev kurguvalu 27.06.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29. aastane naine. Kurk hakkas valutama 3,5 nädalat tagasi. Lisaks valule olid kurgus mädaplekid ning lümfisõlmed paistes. Palavik jäi alla 38 kraadi. Perearst kirjutas 5-päevase Zinnax (või vähemalt midagi taolist) kuuri. Kurk sellest paremaks ei läinud. Vereproovinäitajad olid kõik korras. Samuti oli korras kurgust võetud proov. Perearst suunas mind kurguarsti juurde. Seal öeldi mulle, et tundub seene moodi ning määrati Bioparox ravi. Nüüdseks 7-päevane kuur läbi, kuid plekid on ikka kurgus ning kurguvalu püsib. Kord valutab ühel pool, siis jälle teisel pool. Kehatemperatuur on aegajalt natuke rohkem kui 37. Kas peaksin uuesti arsti juurde pöörduma või lootma, et läheb üle? Varem ei ole sellist asja esinenud.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
uurida tasub veel. Halvasti paranev mandlipõletik teeb arstid päris valvsaks, seetõttu võiks vereteste veelkord korrata ja siis koostada edasine raviplaan.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi