Kurguvalu-seljavalu 16.02.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere hea Doktor!
Minu mure on selles, et juba kuu alguses põdesin ma külemetushaigust, mis algas kurguvaluga, edasi nohu ja köha. Tarvitasin erinevaid käsimüügiravimeid ja paranesin, kuid lapsega kärutades sain uuesti külma ja tekkis uus kurguvalu, nohu ja köha enam ei ole. Praeguseks on kurguvalu kestnud juba kaks nädalat, valu tunnen neelates, samas süljeeritus suur ja limane. Röga ei esine. Valu on vasakul pool, annab tunda neelates ja pikalt rääkides ja naerdes. Olen käinud perearstile kurku näitamas, kuna mul refluks ka siis perearst ei tuvastanud midagi, ütles et võibki olla teinekord kurguvalu peale viirusi pikemalt. Mainin, et 02. jaanuar sünnitasin lapse, kohe peale seda haigestusingi. Teine mure on seljaga. Selg valutab keskosast ja kiirgab ette ribide alla. Ise seostan sünnitusega seda, sest tekkis see peale sünnitust nädal hiljem ja varem raseduse viimasel kuul. Samas olen püüdnud määrida diclaci ja kasutanud olfen plaasterid, siiski äratab öösel üles valutav selg. Pereasrti arvates see normaalne ja uuringutele ei suunanud, käskis võimelda. Samuti peale sünnitust higistan ma öösiti, päeval seda ei ole. Sooviksingi Teie kui teise arsti arvamust. Kas see on normaalne, et selg annab tunda öösel ja päeval ei anna? Miks valu on pikali asendis? Kas oskate soovitada analüüse või uuringuid nii selja kui kurgu osas? Olen nõus ise makstes need uurigud tegema. Vaskapoolne kurguvalu teeb väga muret. Refluks pole kunagi kurku tunda andnud. Mandlid eemaldatud 7a tagasi. Peale seda väga harva olnud kurk haige. Olen väga mures, millest need terviseprobleemid, kas tõesti immuunsus nii nõrk peale sünnitust? Oskate ehk midagi soovitada. Ülekaalu on hetkel 10 kg.

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Rasedus ja sünnitus on naise kehale väga tõsine katsumus. Kuid see on looduse poolt nii seatud ja teisiti ei saa.
Vahest võib juhtuda see, et sünnitamisel saab veidi viga õndralülid ja sidemed vaagnapõhjas, vaagnaluude vahel. Sellega võib seletada neid vaevuseid seljas. Usun, et aeg ja mõistlik režiim ravib. Nõuandeid saab anda Teie perearst, naistearst ja ämmaemand. Kui kurgus midagi väga erilist ei nähtud, siis on lootus, et ka see vaevus möödub ise. Abiks võiks olla Trachitol imemistabletid ja valuvaigistina Paracetamol 1 g 2-3 x päevas. Seda võib võtta ka imetamise ajal. Peaasi et Teil ei oleks vaevusi ja saate olla 100% ema oma lapsukesele.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi