Kuiv köha sügaval rinnas 16.10.13 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

7.oktoobri öösel jäin keset ööd lahtise aknaga magama, hommikul oli imelik tunne kurgus ja õhtuks tulid ilmsiks külmetushaiguse nähud ja kerge palavik. Olen alati oma külmetushaigust ravinud Coldrex tablettidega, mis ravivad nina, kurku ja palavikku, võtsin maksimumdoosi ja 5 päeva. 12 oktoobriks olid muud külmetushaiguse tunnused, nagu öine higistamine ja nohu, kadunud, kuid jäänud on ainult kuiv köha. Olen seda ravinud käsimüügist ostetud köha vastase vedelikuga ja köhakommidega nagu Halls. Enesetunne on üldiselt hea, aga aeg-ajalt tuleb kuiva köha hoog peale, mis tuleb sügavast rinnast. See teeb muret. Kas see läheb ise üle köhakommidega või pean minema ikka arsti juurde ja kas on vaja näiteks antibiootikumi kuuri? Või soovitate mõnda muud ravimit, mis on käsimüügis saadaval?

Tänades

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete olnud üle 10 päeva haige. Mul tekib kahtlus atüüpilise hingamisteede põletiku võimalik, et ka nn salakopsupõletiku suhtes, tekitajaks kas klamüüdia või mükoplasma jmt.
Mõtekas on arsti vastuvõtule pöörduda ja leida parimad lahendused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi