meeletu köha 13.10.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
elukaaslasel tekkis umbes 2 nädalat tagasi köha, sellised väga tugevad hood käivad, eriti just öösiti. Siis paugub nii, nagu hakkaks kopsutükke kohe suust välja lendama. Kaebab ka, et nagu miski rõhuks rinnale, selline raske tunne olevat.Vahepeal on köha hästi natuke rögane, muidu selline kuiv ikka. Nohu ja palavikku pole. On võtnud ACC200 rögalahtistit, aga siiamaani pole tulemusi olnud. Umbes kuu aega tagasi hakkas ta suitsetama, teeb umbes pool pakki päevas. Kas köha võib ka sellest tingitud olla?
Tänud ette
M

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Kahjuks ei saa anda head vastust, kuna märkimata on patsiendi vanus, sugu, varasemad haigused, täiendavad sümptomid. Saan soovitada vaid arsti vastuvõtule pöördumist. 2 nädalat kestnud köha on päris kindlasti vaja täpsustada, et saaks määrata parima ravi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi