Köha 04.02.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Haigestusin 18.päeva tagasi covid- viirusesse. Nüüdseks muud sümptomid taandunud, kuid jäänud nõrkus ja väga tugev, sage ja kuiv haukuv köha. Raviks saanud erinevaid köhamistuure, Ventolini, 10p Berlocidi, Islandi sambliku teed, inhalatsioone Nacl- ga. Köha ei ole muutunud teragi vähemaks. Tehtud paar päeva tagasi ka Mycoplasma pneumonia (IGG normis, IGM 16, norm kuni 10) ja Clamydia pneumonia IGG 45,2( norm kuni 18) IGM normis) antikehad. Palun, kas Mycoplasma ja Clamydia antikehade näitude põhjal ja püsiva köha tõttu võin vajada veel antibiootikumi ravi või on köha põhjus covid viiruses ja AB ravi ei vaja? Tänades murelik patsient

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vabandan viivituse pärast. Arvan, et tegemist on Covid-19 foonil tekkinud atüüpilise hingamisteede infektsiooniga, selle tekitajaks võiks olla Mycoplasma pneumoniae. Seda seisundit ravitakse klaritrmütsiini v azitromütsiini kuuriga. Selle pikkuse määrab arst. Haigus möödub tavaliselt ka ise 1-2 kuuga, kuid püüame ikka ravida.
Usun, et Teie haigus on nüüdseks juba paranemas.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi