Köha 16.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

3 nädalat tagasi külmetusin , kurk läks valusaks ja hakkasin köhima.Korraks oli ka palavik 37.Nüüd palavik kadunud ,kurk ei ole valus aga kuiv köha on jäänud. Õigemini köha tuleb söömise järel.Midagi nagu surub rinnust üles.Kõige hullem on uinumisega.Surub ja surub rinnust köha üles.Kui köha algas siis tarvitasin Brosbani.Sain köha lahtiseks.Nüüd joon lihtsalt teed kui väga vaevab.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kui need vaevused tekkisid 3 nädala eest peale "külmetamist", siis seostan seda ikkagi selle tõvega, mõnikord jäävad vaevused pikemalt kiusama, taastumine võtab aega. Teie ravi on igati mõistlik, käsimüügivahendid, soojad teed, režiim. Kui vaevused püsivad ja puudub paranemine, siis muud pole kui arsti vastuvõtule- läbivaatus, analüüsid, kopsupilt. Tasub mõtelda ka mao-söögitoru reflukshaigusele- mao happeline nõre pääseb ärritama söögitoru ja ongi sarnased vaevused.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi