klaritromütsiin 03.05.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on viinase kuu aja jookslu olnud nii nohu kui valulik kurk, kohati ka väike palavik(37,4), tunnen end nõrgana. Praeguseks olen saanud nohust lahti jälle. Aga siis tõusis 39 palavik, mis paratsetamooliga alla läks, järgmisel päeval palavikku enam ei tõusnud.Käisin arsti juures, andsin vere-ja uriiniproovi.Kuulas kopse, midagi muud mul kaevata polnud, et kuskilt valutaks. Arsti ütles, et veri näitab. et on põletik, kirjutas antibiootikumid(klaritromütsiin,7 päeva).Kas vereproovist piisab, et kindel olla, et on vaja võtta seda rohtu? Mulle jäi selgusestuks, mille vastu täpselt seda võtan?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist !
Kui midagi jääb arstilkäimisexst ebaselgeks siis tuleb seda kindlasti selgitada. Arstidel on olemas ka telefonikonsultatsiooniajad, helistage ja täpsustage kõike lähemalt. Ma pean hakkama liiga palju oletama, et tabada õiget põhjust. Igasugune valeoletus aga teeb patsiendile täiendavaid kannatusi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi