Antibiootikumid 20.03.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas antibiootikumi klaritromütsiin Klacid 500 mg. sobib kasutada ka trahheiidi raviks või see on siiski mõeldud eelkõige bronhiidi ja kopsupõletiku raviks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ravimit kasuttakse klaritromütsiini suhtes tundlike haigustekitajate likvideerimiseks. Kui haigustekitaja põhjustab hingetoru põletikku ehk trahheiiti ja arsti hinnangul on klaritromütsiin näidustatud, siis ta ka kirjutab selle ravimi. Tavaliselt on trahheiit viirushaigus, mis paraneb ise, vaevuste leevendamiseks käsimüügiravimid.
Kuidas on koroonanakkuse võimalusega ??
PS Vabandan, Teie küsimus jõudis minuni alles hiljuti, teadet selle kohta ei tulnud.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi