parem käsi tuim? 14.01.22 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Olen eelnevalt seljavaluga haiguslehel,aga täna hommikul parem käsi sureb ära teen harjutusi,aga ikka mitte midagi hetkeks ok aga siis jälle tunnen et sureb ära? mull oli kolm ja pool aastat tagasi keiser,paigaltati selja kanüül epituraal,aga esimese korraga ei saanud paika ja peale seda tekkisid jamad.Olin arvestanud et selg annab tunda,kuna selle tagajärg,aga mure hetkel selline kuhu nõel pandi osa selgroost tuim ja nüüd hetkel parem käsi sureb ära?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Käe suremine ei ole seoses epiduraalsüstiga. Tavaline põhjus on närvikompressioon seoses randmeliigese painutus või sirutusasendiga. Kui käe suremisesle kaasub ka tuimus ja sipelgad samas näopooles või jalas, tuleks minna EMOsse uuringutele.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika