kael ja käed 13.11.07 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Töötan kaubanduses 34a.11a on töö arvutiga ja palju on tõstmist.Nüüd on suvest peale valulikud käed ja kael.Kätest teevad valu küünarnukid ja lihased on valulikud,ei kannata tõstmist,tõmbamist,upitamist ega arvutiga tööd.Hoida käsi sirgelt all siis hakkavad käed küünarnukist valutama ja lihased on küünarnukist altpoolt tuima valu täis.Öösiti säti käsi kuidas parem hoida.Milles võiks olla probleem ja kuidas seda parandada.Perearst palus võtta valuvaigistit ja anda puhkust kätele.Ise võimlen ja käin kõndimas,ka siis hakkavad käed valutama.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Probleem võib olla muutustes käe liigestes. Võimalikud on ka käelihaste kõõluste otste põletikud vigastuste ja ülekoormuse tagajärjel. Võimalik on ka käte närvide krooniline kompressiooin kitsa närvikanali tõttu. Kirja teel lahendust pakkuda ei ole võimalik.

Dr. Ain Pajos
tel. 6 748 591