Valu vasakus puusa- ja reiepiirkonnas. 27.11.16 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
2016a aprilli kuus sain 2 korda puugilt hammustada vasaku rinna pealt mõlemad korrad 3 nädalase vahega. Diagnoositi puukborrelioos. Läbisin 3 nädalat antibiootikumi ravi (Doxylan 100mg) ning ravi perioodil (mai 2016) hakkasid mul jala mõlemad puusad valutama ja tekkisid liikumisraskused. Perearst saatis röntgeni puusa- ja põlveliigestega, rö midagi ei näidanud. Paremast jalast kadus ajapikku valu ning jäin lonkama vasakut jalga siiani. Nüüd on valu piirkond muutunud. Kui ma ennem tundsin ainult vasakus puusas valu,(vahepeal ta lõi ka põlve ja kedrakondi piirkonda) nüüdseks (november) lööb valu puusast reiepiirkond ning olen selgusele jõudnud, et kurjajuur võib olla hoopiski alaselg. Selg ise ei valuta, valu on ainult puusapiirkonnas ja reies. Olen proovinud erinevaid valuvaigistavaid kreeme seljale (diclac 5%, voltaren, ibumetin 5%, olfen plaastrid), tramadoli olen võtnud, süstin ennast diclofenac (75mg), valu ära ei kao ühegi ravimiga.
Hakkasin ujumas käima ja peale ujumist on valu kramplik, keha võpatab kui valuhoog läbi käib.
Mind huvitabki just see, kas selle kõige taga võib olla saatuslikuks saanud puugihammustus või on see lihtsalt juhuste kokkusattumus, et mul selline valu esineb.
Või oli mul ennem soodumus sellele valule,(nt. disk surub närvile), aga pikk AB kuur kiirendas seda protsessi? (Seljaga rö pilti pole veel käinud tegemas.)

Lugupidamisega

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Enne läbivaatust tulekski teha rö. ülesvõtted nimmelülidest, seejärel neuroloogi konsultatsioon.
Dr. Ain Pajos