säärevalu 30.05.23 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Mul on valu mõlema jala sääres juba kaks ja pool aastat,algul oli ainult öösel,hiljem ka päeval kõndides(sääre väliskülgedel ja reie tagaküljel ka.Nädal tagasi aga tugevnes valu ,sai palju seistud koduseid toimetusi tehes,nüüd olen nädal aega ravi saanud(nalgesin ja pragiola) aga valu on endiselt tugev ja segab väga kõndimist.
Kuna mul ka aasta tagasi oli puusavahetuse operatsioon vasakus puusas ja septembris ootab mind ees parema puusa vahetusoperatsioon,siis käin viimased kuud raamiga,sest puus väga valutab ja nüüd veel sääred ka.Jalgu on raske tõsta,ja seljas on tuim suruv valu.
Kas ma pean muret tundma oma säärevalu pärast,sest viimane röntgen seljast tehti 9 a. tagasi ja siis olid diskide vahel (eriti alumise) juba märkimisväärsed muutused,kulumised?
Seljas mul teravat valu ei ole,on tuim valu juba aastaid.Perearst ütleb,et see säärevalu on vähesest liikumisest tingitud.Mida ma pean nüüd tegema, kas ma tohin säärtele venitusharjutust teha?Kas röntgenülesvõtted või kompuuteruuringud seljast oleksid vajalikud?

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Süüdi ilmselt ei ole vähene liikuvus. Võimalik põhjus võib olla nimmediski väljasopistus ja/või nn. kitsas närvikanal - spinaalstenoos. Tuleks teha uus rö. pilt nimmelülidest ja võimalik et ka MRT uuring samast piirkonnast. Eelnevalt siis ka neuroloogi konsultatsioon.

Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika