Valu jalas ja pahkluu paistetus 28.03.21 / Neuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, õhtust.

Mind vaevab juba pikemat aega valu vasakus jalas. Algul kahtlustasin veresoonkonna häireid, kuna kintsu peal on veenilaienditest suht märkimisväärne laik. Veresoonte arst ütles, et verevarustusega probleeme ei ole. Viimasel ajal on jalavalu süvenenud, paistetab ka pahkluu ning valu aistingud liikunud juba kätesse. Perearsti sõnul on tegemist ishiasega.
Kas võib tegemist olla hoopis seljast tingitud probleemiga, mis pitsitab närvid kinni ja põhjustab seega valu ja ebamugavustunnet jalas ja kätes.
Mida sellises olukorras teha kui perearsti diagnoosist ei ole kasu ja valu segab endiselt elamist ja töötamist.

Arst vastas:

Ain Pajos

dr Ain Pajos

Neuroloog

OÜ Neurodiagnostika

Seljaprobleemist tingitud närviärrituse korral võib valu kiirguda seljast puusa- reide-säärde-labajalga. Närvihaiguse korral aga ei esine pahkluu paistetust. Võimalik et tegu on kahe haigusega. Võiks paluda perearstil teha pildid nimmelülidest ja pahkluust ja tulge vastuvõtule.

Tel. 6748591
Dr. Ain Pajos
Neurodiagnostika