Pakitsus põies/tupes 07.12.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen siin varem ka nõu küsinud aga kuna probleem ei ole vaatamata arsti poole pöördumisele kadunud, kirjutan taaskord. Probleem sai alguse märtsis põetud põiepõletikust, mille järgselt tundsin tupes kipitust ja ebamugavustunnet. Peale korduvat arstil käiku sain diagnoosiks tsütolüütilise vaginiidi, mida ravisin dalacin oovulitega (soodaga pesemisest ei olnud abi). Peale dalacini ravi oli ka tupeseen ja võtsin fluconazoli kapsleid 1x nädalas neljal järjestikusel nädalal. Peale tupeseene ravi sügelus kadus aga pakitsus tupes/põies püsis edasi (mul on juba veidi raske hinnata, kas minu evamugavustunne on seotud tupe või kusiti/põie probleemiga). Mure on selles, et siiani püsib ebamugavustunne ja oleks nagu pidevalt pissihäda, mis ei kao ära ka peale urineerimist. Viimased günekoloogi võetud proovis olid korras (vaid ph oli 6) ja öeldi, et minu probleem on psühholoogiline. Ka perearstile viidud uriiniproov oli korras (ei tea kas külv tehti). Kas või milliseid uuringuid Te veel soovitaksite või mida saaksin teha, et enda enesetunnet parandada? Urineerimine on samuti üsna tihe, samas on see nii olnud juba vist alates sellest kui põdesin põiepõletikku (märtsis). Lisaks võtsin enne põiepõletikku 4 nädalat doksütsüliini antibiootikumi perioraalse dermatiidi raviks.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, mõistan teie probleemi, kuna olete pikalt saanud erinevaid ravimid ja ikka kaebused. Kõigepealt küsin, kas partner on uuritud ja kas võetud meesetearsti poolt analüüsid.? Nimelt sageli on just mehel mingi varjatud põletik, mis tuleb just temalt võetud analüüsiga välja. Igakord ei peagi teie analüüsid näitama põletikku, küll aga mõjutab teie tupe mikrofloorat. Teiseks, kui ebamäärane põie probleem siis peaks võtma teilt ureaplasmale analüüsi nii tupest kui ka kusitist. Ureaplasma mikroobi peetakse normaalseks mikrofloora tekitajaks, ,kuid harvadel juhtudel see võib põhjustada põleikku suguteedes ja eriti põies, kui tekitajate konsentratioon kõrge. Tavaolukorras ureaplasma tekitaja olemasolul ei pea seda ravima ja seda ka reeglina ei võetagi. Kui kõik korras, siis pakun käsimüügi preparaate(D-mannoosi või Ganephroni), mida võtke vähemalt kuu aega, mis tugevadab teie põit.
Saage terveks! DrKadastik