Pidev pakitsus tunne põies 07.05.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mureks see, et pidevalt on tunne, et on pissihäda. Probleem algas jaanuari alguses. Öösel tekkis valu kõhus ja pissihäda. Kahtlustasin, et algab põiepõletik. Kõik tehtud analüüsid aga osutusid korras olevaks. Perearst määras küll ravi Nitrofurantoiniga 5 päeva kuid probleem ära ei kadunud. Edasi olen käinud ka günekoloogil 3x, kus on tehtud erinevad sugulisel teel levivate haiguste analüüsid, kõik korras. Samuti lasin eemaldada Mirena spiraali, kuid siiski pakitsus põies püsib. Uroloogi poolt tehtud kompuuterdomograafia ja urodünaamika, need olid ka korras. Uroloog ütles, et proovi lihtsalt mitte mõelda ja kohe ära mine pissile, kui on tunne, et on vaja minna (ütles, et ravi pole vaja). Samuti olen nüüd võtnud Dmannoos kapsleid ja Betmiga 50mg rohtu, need kirjutas perearst nefroloogi e-konsultatsiooni põhjal. Kui põis täitub, tekib tihti ka valu põies/alakõhus. Milles võib küll asi olla, et endiselt on pakitsusntunne põies ja soov üsna tihti pissile minna? Mida peaks veel uurima, või millega võib tegu olla? Kas tõesti on võimalik, et ma kujutan seda kõik üksnes ette? Kas võib olla tegu põie kahjustusega, kui jah, kas uroloog oleks seda märganud?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane

Olete noor ning terveim oma elus, seetõttu midagi väga hullu ei julgeks kahtlustada. Kuid kahjuks unustasite kirjutada, kas olete sünnitanud ja kas vastsündinute kaalud jäid alla 4kg? Kas sünnitustel on olnud lahkliha, tupe jm traumasid?
Uroloogid on kirurgid, see on ju hea, et ei ole hetkel midagi opereerida.
Küll aga on olemas uusi lahendusi: https://shop.hoiamed.ee/tootekategooria/inkontinents/
Ostke proovipakk apteegist:
https://shop.hoiamed.ee/toode/contrelle-activgard-poie-toetus-suuruse-maaramise-komplekt/
Contrelle Activgard on kohene lahendus pingutusinkontinentsist põhjustatud ebamugavusele.
Alustage proovimist nr 2, siis selgub, kas see on sobiv või tegelikult on vajalik nr 1 või nr 3. Seda võib hoida tupes kuni 16 tundi, siis peab ära viskama ja kasutama uut ning puhast. Eriti sobiv kasutada trennis, pikal reisil jms. Proovige, tagasiside on hea. Alati võite tulla vastuvõtule.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7