Tugevad valud kõhus peale seksuaalvahekorda 05.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu seisneb selles, et peaaegu igakord peale seksuaalvahekorda tunnen tuhevat kõhupuhitust, gaasivalu ja muidu ebamugavustunnet kõhus. Peale orgamsi tihti tunnen ka sagedast urineerimisvajadust ja pakitsus tunnet. Paaril korral on kõhuvalu (ülakõhus, gaasivalu) nii tugev olnud, et raske isegi kõndida ja tekib väga tugev puhitus. Mitte ükski ravim (valuvaigisti, no spa jms ei aita). Mõnikord on tunda ka järgmisel päeval veel valusid ja kõhus korisemist (nagu oleks seedeprobleemid). Gaaside väljutamine leevendab natuke valu, aga mure seisnebki selles, et kas selle probleemiga saab midagi ettevõtta või peangi igakord seda peale seksuaalvahekorda kannatama?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Gaaside kogunemine, kõhupuhitus ja valu on ärritunud soole sündroomile iseloomulikud tunnused ja seda probleemi esineb just rohkem 30-50 aastastel naistel. Põhjuseks on talumatus teatud toiduainete suhtes, stress ja organismis toimuvad hormonaalsed muutused. Vahekorrajärgset kõhuvalu võivad põhjustada mitmed günekoloogilised probleemid, aga Teile muret tekitavaid korduvaid gaasivalusi ei saaks seostada günekoloogiliste haigustega. Kõige sagedasemaks põhjuseks sellistele gaasivaludele on talumatus teatud toitainete suhtes. Sagenenud urineerimine ja pakitsus tupes peale vahekorda võib olla seotud kusiti ja tupe mehhaanilise ärritusega ( sellist olukorda nimetatakse mesinädalate põiepõletikuks ja see on väga sage probleem). Väiksema tõenäosusega on tegemist suguteede põletikuga. Kui Te pole viimaste kuude jooksul günekoloogi juures käinud, siis pöörduge kindlasti . Soovitan veel testida võimalike toidutalumatuste suhtes ja konsulteerida gastroenteroloogiga.