Voolus, pakitsus 22.04.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure vesine valgevoolus tupest. Tupes on ka veidi põletav tunne. Tekkis peale vahekorda mis oli üsna pika aja tagant. Aga seda on olnud ka ajal mil vahekorda ei ole olnud.
Algas see põiepõletiku tundega, selgus, et põletikku ei ole. Olen aastaid hädas põiepõletikega, mitu korda aastas.
Pikalt on olnud õhtuti põiepõletiku tunne, pakitsus, hommikuks läheb üle.
Kurb, et elukvaliteet on ebamugav, sellise halva enesetundega ei soovi seksidagi aga see hakkab mõjutama suhet.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, soovitan minna günekoloogile, tuleks võtta analüüsid, et väljalülitada gün. põletikku. Arvestades teie vanust, siis tegemist võiks olla eelkõige tupekuivusega, mis tingitud östrogeenide langusest organismis. Tupe limaskest õheneb, samad muutused ka põie limaskestas ja teie poolt kirjeldatud sümptomid ongi suure tõenäosusega sellest tingitud. Arst saab teile kirjutada östrogeeni sisaldavaid ravimit (tuppe). Esialgu saate leevendust käsimüügist niisutavaid tupepreparaate ostes (head on hüalurooniga). DRKadastik