Tsükli teise poole määrimine 29.11.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 38a ja sünnitasin viimati 2021 september. 2022 detsembris katkestasin tabletiga raseduse (tol hetkel oli nii meie otsus). Alates augustist 2023 olen hädas tsükli teise poole määrimisega. Määrimine hakkab peale ov u 5 päeval ja kestab kuniks algab menstruatsioon. Tsükkel on väga korrapärane 29-30 päeva. Olen käinud günekoloogil ja ultraheli korras. Analüüside järgi ja ultraheli järgi toimub ka ov
Sai tehtud nüüd ka tsükli esimese poole analüüsid ja kilpnäärme omad (korras)
Günekoloogile aga ei meeldinud östradiooli näit(tsükli 4ndal päeval) näit 88 ütles, et madal ja pöördugu ma hoopis endokrinoloogi poole. No mis arstile ma veel saaks minna või mida teha? Olen lihtsalt juba nii nõutu, soov on hetkel siiski ka rasestuda aga ilmselt takistab määrimine seda ja nüüd sis ka selgunud madal östrogeeni tase. Ettetänades mingisugusegi vastuse eest

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, soovitaks korrata veel östrogeeni, aga arvestades vanust , siis oluline on tsükli II faasis kollaskeha hormooni väärtus. Selle peaks tegema 6-7 päeva enne oodatavat mensest. Sageli tekib pigem kollaskeha puudulikkus ja vajaks lisaks kollaskeha pereparaati. Selle foonil saaksite ka rasestuda ja võiks teie määrimist korrigeerida. Endokrinoloogile ma pigem ei saadaks kohe. DRKadastik