Määrimine peale vahekorda. 14.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

6 kuud tagasi oli keiser. Viimasest menstruatsioonist on möödas nädal. Peale seksuaalvahekorda määris veidi roosakas. Varem pole seda olnud. Kas peaksin muretsema või on see hetkel arvestades , et oli keiser, normaalne? Enda arsti see nädal kätte ei saa.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Vähest veritsust võib olla ovulatsiooni perioodil ( 2 nädalat enne järgmise menstruatsioon algust) mõne päeva jooksul. Veritsuse põhjuseks pole 6 kuud tagasi olnud keisrilõige. Kui vahekorra järgsed veritsused korduvad edaspidi tsükli erinevatel perioodidel, siis pöörduge arsti poole.