Pruun eritis tupest 20.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on järgmine: kolmandat päeva tuleb tupest vähest pruuni värvi eritist. Olen pikka aega tarbinud Logesti rasestumisvastaseid tablette ning probleeme pole varem esinenud. Viimane menstruatsioon oli tavapärasest pisut vähema vereeritusega ning lõppes nädal tagasi. Praegu on kõhus aeg-ajalt samuti menstruatsiooniaja tunne (mitte valu, aga kergelt ebameeldiv tunne). Registreerisin ennast naistearsti vastuvõtule, kuhu pääseb alles veebruaris. Kui tõsise probleemiga võib tegemist olla? Kas võin jätkata Logesti võtmist? Kas peaksin otsima kiirema võimaluse arsti vastuvõtule pääsemiseks?
vastuse eest ette tänades, Krista

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Jätkake Logesti võtmist. Kui määrimine püsib ka teise tsükli ajal, siis pöörduge erakorralisena arsti poole. Dr Kadastik