tugev valu ovulatsiooni ajal 07.01.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lõpetasin rasestumisvastaste pillide võtmise novembri alguses seoses lapsesaamis sooviga (võtsin pille ilma vaheta 6 aastat). Samal ajal (01.11) teostati ka emakakaela konisatsioon . Peale pillide lõpetamist on tsükli keskel (ilmselt ovulatsioon) ajal meeletud valud nii alaseljas kui ka alakõhus- esimese tsükli keskel tugevalt vasakul ning teise(praeguse) tsükli keskel nii paremal kui ka vasakul. Käesoleva tsükli ajal tegin ka ovulatsiooniteste tugevate valude ajal, mille testtriip ei läinud küll tumedamaks kui kontrolljoon, kuid nüüd valude lõppedes ei ole testtriipu enam üldse näha. Valud kestsid ca 3 päeva, ühel päeval eriti tugevalt nii, et palavikutunne ja jõuetus oli valudega terve päev.

Esimene pillivaba tsükkel kestis 41 päeva (mens algas 20.12). Teine alles käimas.

Siit ka küsimus, kas tugevad kõhu- ja seljavalud võivad olla seoses pillide lõpetamisega ning võivad mööduda või võib hoopis munasarjadega mingi probleem olla?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere,

Tsükli keskel esinevad valud on sageli seotud ovulatsiooniga ja tsükli taastumisega peale pillide lõpetamist. vahel võivad valud olla tugevamad esimestel kuudel peale pillide lõpetamist ja siis ajas leevenduda.
Tavapäraselt on ravi ikkagi sümptomaatiline ehk valuvaigistid koos No-spaga.
Kui teil ovulatsiooniga seotult on väga tugevad valud, mida ibuprofeen koos No-spaga ei leevenda, siis on kindlasti soovitav pöörduda günekoloogi poole kontrolli.