Menstruatsiooni peaaegu puudumine ja kõhuvalu 10.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Sünnitasin märtsis ja 6 nädalat hiljem läksin beebipillide (Cerazette). Kaebusi polnud. Rinnapiimaga toitmine lõppes kuu möödudes ja kaks kuud hiljem ühtlustusid ka päevad (iga 28 päeva tagant 7 päeva). Nüüd 4,5 kuud hiljem menstruatsiooni peaaegu ei olnudki, 5 päeva jooksul korra päevas paberiga pühkides oli paberil helepunast verd näha, aga see oli ka kõik. Samal ajal hakkasid ka kõhuvalud. Nüüd olen viimased pool kuud tundnud päevas korra/kaks või ülepäeviti keskmiselt tugevat kõhuvalu. Rasedustestid olnud negatiivsed. Kummaliste tähelepanekutena olen märganud ka kõhukinnisust ja joogijanu puudumist. Kas oleks põhjust muretsemiseks ning kas antud probleemi saaks kuidagi lahendada?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Päevade puudumine või ainult määrimine võib seotud olla minipillide kasutamisega ja see on normaalne. Kõrvaltoimena võivad need põhjustada kerget vedelikupeetust, mis on individuaalne. Kõhukinnisus on pigem seotud toitumise, vedelikutarbimise, psüühilise koormuse, füüsilise aktiivsusega. Kuna te enam ei imeta, võite proovida vahetada pille. Toitumises on oluline piisav kiudainete hulk ja vedeliku tarbimine.
Kui kõhuvalud on sagedased, tugevad-häirivad, siis palun pöörduge kontrolli.