Vähese veritsusega menstruatsioon, viljakus 12.02.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olin 12 kui algas menstruatsioon. Väga vähene veritsus 1-3päeva korra kuus ( tugev kõhuvalu). 16aastaselt paigaldati implantaat, päevad jäid suures pildis ära aga mõnikord määrib ikka ja kohutavad menstruatsiooni laadsed kõhuvalud. Kui on olnud nii vähese veritsusega päevad, kas võin olla viljatu? Kas vähene veritsus võib seda mõjutada? Olen 172cm pikkune ja kaalun 69kg

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Implantaadi kõrvalmõjuks on vähene vereeritus menstruatsiooni ajal, võimalik on ka menstruatsioonide puudumine või ka ebakorrapärane menstruatsioon. Implantaat kaitseb soovimatu raseduse eest ja selle eemaldamise järgselt taastub Teie viljakus. Samuti taastub peale implantaadi eemaldamist Teie tavapärane menstruatsioon. Kui implantaat pole leevendanud valulikke menstruatsiooone, siis soovitan kaaluda mõne teise rasestumisvastase vahendi kasutamist ( pillid või tuperõngas).